ULUSAL DAĞITICILIK:

Kurulduğu 1992 yılından itibaren Ankara Bölgesinde “Bölgesel Toptancı” olarak faaliyet gösteren ÇÖZÜM A.Ş, 2005 yılında aldığı stratejik kararlar çerçevesinde güçlü bir “Ulusal Dağıtıcı” olmak yolunda gerekli adımları atmıştır.

·         Ankara, İstanbul ve Malatya Çözüm ile birlikte coğrafi olarak tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir.

·         Bilgisayar, bilgisayar bileşenleri ve çevre birimleri ile ilgili yüzlerce markaya ait 2500’ün üzerinde ürün çeşidini stoğunda bulundurmaktadır.

·         2000’i aşkın yaygın bayi ağı ve güçlü teknik servisi ile hizmet vermektedir.

Çözüm A.Ş, ülke çapındaki yaygınlığını artırmak, bayilerinin ihtiyaçlarına hızlı cevap vermek amacıyla 2006 yılında “webmarket” isimli e-ticaret sitesini kullanıma açmıştır. Bayiler www.webmarket.com.tr adresi üzerinden siparişlerini verebilmekte, cari hareketlerini takip edebilmekte, sanal POS’lar aracılığı ile ödemelerini yapabilmekte, aldıkları ürünlerin garanti durumunu sorgulayabilmekte ve arızalı ürünlerini takip edebilmektedirler. Ayrıca, PC yapılandırma sihirbazı ile müşterilerinin talepleri doğrultusunda konfigürasyon oluşturabilmekte ve önceden hazırlanmış onlarca konfigürasyon içinden seçim yapabilmektedirler. Halen siparişlerin yarıdan fazlası ve  tahsilatın büyük çoğunluğu Webmarket üzerinden gerçekleşmektedir.